Nowoczesne pralki pozwalają na szybsze, skuteczniejsze i bardziej ekologiczne pranie. Warto zainteresować się rozwiązaniami technicznymi, które na to pozwalają. 

Nowinki technologiczne w pralkach

Nowinki technologiczne w pralkach pozwalają na oszczędność czasu, wody i energii. Nowoczesne sprzęty AGD powinny być energooszczędne i pozwalać na wybór wielu programów. Dzięki temu nie trzeba się bać o swoje delikatne ubrania czy obrusy z drogich materiałów. Odpowiedni program prania potraktuje je z należytą delikatnością. 

Najważniejszymi nowinkami technologicznymi w pralkach są:

  • automatyka wagowa, czyli dopasowanie ilości wody i energii wykorzystywanej podczas prania do wagi wsadu. Pralka sama wyczuwa, kiedy należy ograniczyć ilość używanej wody ze względu na małą ilość ubrań.
  • QuickDrive, czyli technologia firmy Samsung. Polega na nowoczesnej budowie bębna, która dotyczy jego napędu. Branie umieszczone w takim bębnie porusza się we wszystkich kierunkach, co pozwala na skrócenie czasu trwania prania. Ponadto w pralkach z technologią QuickDrive zastosowano dyszę, która pozwala na szybkie i dokładne płukanie. 
  • pranie parowe to technologia polegająca na zamienianiu się wody w parę uwalnianą z góry lub dołu bębna. To świetny sposób na odświeżenie krótko noszonych ubrań. Pomaga również alergikom, gdyż ta technika usuwa roztocza i drobnoustroje z tkanin. 
  • technologia ecobubble, znana także pod nazwą prania bąbelkowego. Polega na czyszczeniu ubrań w niskiej temperaturze za pomocą aktywnej piany. Ta technologia pozwala na zużycie używanej energii elektrycznej oraz na dokładne usuwanie plam. Pozwala na to silnie czyszcząca piana. 

Na uwagę zasługują też inne nowinki technologiczne w pralkach. Niektóre z nich pozwalają na cichszy przebieg prania, np. technologia VRT-M w pralkach Samsunga. Inne nowinki pozwalają na zadbanie o jakość tkanin poprzez dobranie najlepszych programów.

fot. Pexels.com

Smart home

Technologia smart home jest bardzo przydatna w kontekście nowinek technologicznych w pralkach. Połączenie z naszym urządzeniem AGD pozwala nie tylko na sterowanie pralką z poziomu telefonu. Może pomóc nam nawet w naprawie drobnych usterek! Opcja połączenia pralki z technologią inteligentnego domu jest bardzo wygodna i funkcjonalna. 

Suszarka do ubrań. Zbędny dodatek czy przydatne ułatwienie?

Elektryczne suszarki bębnowe to urządzenia podobne wyglądem do pralki. Najnowsze modele są bardzo energooszczędne, więc nie są powodem wyższych opłat za prąd. Ponadto na ich korzyść przemawia łatwość użytkowania. Wystarczy nacisnąć kilka przycisków i po upłynięciu kilkudziesięciu minut cieszyć się suchym praniem! Każdy jest w stanie obsłużyć taką elektryczną suszarkę. 

Korzystanie z suszarki elektrycznej pozwala na oszczędność czasu i miejsca. Tradycyjnie pranie suszymy na specjalnych stojakach, wieszakach oraz kaloryferach. Często, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, pranie zabiera nam dużo przestrzeni w mieszkaniu. Suszarka pozwala na bardzo szybkie osuszenie prania. Ponadto ta metoda nie niszczy ubrań, bo współczesne suszarki mają wiele trybów. Część z nich jest dostosowana do potrzeb nawet najdelikatniejszych i najbardziej wymagających tkanin.

Suszarka do ubrań jest przydatna zwłaszcza w domach, w których mieszka dużo osób. Liczni domownicy, tym bardziej jeśli są wśród nich dzieci, to gwarancja częstego prania. Z tego względu warto zadbać o suszarkę elektryczną, jeśli cieszymy się dużą rodziną. 

fot. Pexels.com

Sprzątanie łazienki

Łazienka to pomieszczenie, które należy często i dokładnie sprzątać. W wilgotnym i ciepłym środowisku bardzo łatwo rozwijają się grzyby oraz liczne drobnoustroje. Warto zadbać o odpowiednie akcesoria do sprzątania. Jednym z nich może być dobrej jakości mop parowy, który świetnie sprawdza się przy myciu powierzchni płaskich. 

Nieważne, czy w naszej łazience znajduje się wanna czy prysznic, warto dbać szczególnie o miejsce, w którym się myjemy. Poza dokładnym czyszczeniem wanny lub kabiny prysznicowej warto zwrócić uwagę na swoje akcesoria łazienkowe. Część z nich powinna być po użyciu umyta i schowana przed wilgocią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here