Od wielu lat smartfony cieszą się dużą popularnością. Z urządzeń tego typu korzysta praktycznie każdy. Wielu z nas zależy na zakupie smartfona w niższej cenie. Podpowiadamy jaki model wybrać do 1000 złotych.

Popularne smartfony – co warto wiedzieć?

Wielu z nas bez smartfona czuje się jak bez ręki, pomagają nam one bowiem w wykonywaniu licznych codziennych obowiązków. To dzięki smartfonom mamy dostęp do sieci internetowej praktycznie w każdym miejscu. Umożliwiają nam również ułatwiony kontakt z bliskimi czy w sprawach służbowych, zakupy, dokonywanie różnych opłat, a w obecnych czasach nawet najlepszy sposób na kontakt z lekarzem. Ich kolejnym niewątpliwym zastosowaniem jest zapewnianie różnego rodzaju rozrywek. Dzięki smartfonom oglądać możemy wiele filmów czy programów, a także korzystać z licznych aplikacji. Stosunkową nowością na polskim rynku jest smartfon z 5G, czyli siecią telekomunikacyjną piątej generacji, który pojawił się w 2020 roku. W ofertach licznych sklepów to właśnie tego typu smartfony cieszą się dużą popularnością, między innymi dzięki możliwości znacznie szybszego transferu danych. Sławą cieszą się również smartfony z elastycznymi ekranami, o których mówi się, że są bardzo praktyczne oraz posiadają niepowtarzalny design.  

fot. Pexels.com

Ceny smartfonów

Znaczna część najpopularniejszych modeli smartfonów charakteryzuje się nie tylko dużymi możliwościami technicznymi, ale również bardzo wysoką ceną. Z tego powodu wiele osób zastanawia się nad tym, czy istnieją równie sprawne urządzenia, jednak w niższych cenach. Odpowiedź brzmi- tak! Szeroki wybór na rynku pozwala każdemu znaleźć smartfon, który spełni jego wszelkie oczekiwania. Przedstawiamy kilka popularnych modeli smartfonów, które zakupić możemy poniżej ceny 1000 złotych lub w jej bardzo bliskich okolicach.

  • Redmi Note 9 Pro – to jeden z popularniejszych smartfonów, którego możemy zakupić w cenie niższej niż 1000 złotych. Cechuje się on szybkim działaniem systemu oraz aplikacji, co możliwe jest dzięki pamięci RAM równiej 4 GB. Jego pamięć wewnętrzna wynosi natomiast 64 GB. Jest to telefon, który w sprawny sposób umożliwi nam dostęp do rozrywki, pomaga w tym duży wyświetlacz, przez co model ten będzie dobrym rozwiązaniem jako pierwszy smartfon dla dziecka.
  • POCO X3 NFC – jest kolejnym smartfonem, którego cena nie przekracza 1000 złotych, jednak nadal pozostaje urządzeniem godnym polecenia. Jego pamięć RAM jest równa 6 GB, co w połączeniu z wydajnym procesorem, daje możliwość sprawnego korzystania z licznych aplikacji. Wyposażony jest również w dobrą baterię, która umożliwia mu pracę przez 2 dni. Co więcej, posiada NFC, dzięki któremu smartfonem można płacić zbliżeniowo.
  • Samsung Galaxy M21 – to dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie duże możliwości telefonu, a także jego niską cenę. Podobnie jak poprzednio zaprezentowane modele, cena M21 również nie przekracza 1000 złotych. Wyposażony został w bardzo wytrzymałą baterię, która umożliwi długie działanie bez konieczności ładowania. Co więcej, smartfon ten posiada wyróżniający go na tle innych wyświetlacz AMOLED, który charakteryzuje się głęboką czernią oraz kontrastem, które pozwolą na oglądanie wideo w znakomitej jakości. Jego cechy wskazują na to, że będzie to znakomity smartfon dla seniora
  • Realme 7 – to kolejny model smartfona, który nabyć możemy w cenie nieprzekraczającej 1000 złotych. To, co go charakteryzuje na tle innych modeli w tym zakresie cenowym, to 8 GB pamięci RAM, a także ekran o odświeżaniu 90 Hz, które zapewnia lepszą płynność wyświetlanych treści. Posiada również NFC, a także poczwórny aparat. 

    fot. Pexels.com

Czym kierować się podczas wyboru nowego smartfona?

Każdy z nas ma inne wymagania, przez co i nasze wybory mogą być odmienne. Podczas zakupu nowego telefonu warto jednak zwrócić uwagę na takie kwestie jak wybór producenta, pamięć RAM, pamięć wewnętrzna czy procesor. Jeżeli smartfon będzie służył nam w głównej mierze do zapewnienia rozrywki. Warto zdecydować się na model o większym ekranie, wysokiej rozdzielczości oraz kontraście. Dobrze mieć na uwadze również rodzaj jego baterii, gdyż to od jej mocy zależeć będzie to, ile smartfon będzie w stanie funkcjonować bez ciągłego ładowania. Istotną kwestią jest także cena, niekiedy modele nie różnią się od siebie zasadniczo możliwościami technicznymi, jednak ceną już tak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here