Dzieci coraz częściej marzą o smartfonach, już od najmłodszych lat. Wielu rodziców stara się jednak wstrzymać z zakupem tego sprzętu. W jakim momencie zgodzić się na zakup smartfona dla dziecka? Jaki model warto wybrać?

Jaki moment jest dobry na zakup smartfona dziecku?

W życiu większości rodziców przychodzi taki moment, w którym zaczynają zastanawiać się nad zakupem smartfona dla swojego dziecka. Nie zawsze jest to ich własny pomysł, bardzo często dzieci same nakłaniają rodziców do sprawienia im takiego prezentu. W obecnych czasach smartfony popularne są już wśród dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10 roku życia. Od najmłodszych lat obserwują one rodziców, którzy nieustannie korzystają z telefonów, przez co ich widok, nie jest niczym zaskakującym. Nie ma jednak jednej odpowiedzi na pytanie- kiedy kupić dziecku pierwszy smartfon, chociaż zaleca się, aby stało się to możliwie jak najpóźniej. Nie da się ukryć, że smartfony uzależniają, jednak korzystanie z nich to nie tylko same wady, posiadają również znaczące zalety. 

fot. Pexels.com

Smartfon dla dziecka – dlaczego nie warto?

Dostęp do nowoczesnego smartfona, a co za tym idzie, do sieci internetowej, może wiązać się z wieloma negatywnymi skutkami. Po pierwsze, dając dziecku nowe urządzenie, nie zawsze jesteśmy w stanie kontrolować jego działania. Dziecko otrzymując nowy telefon, ma możliwość korzystania z licznych stron internetowych, które niekoniecznie przeznaczone są dla nieletnich. Zawsze istnieje również zagrożenie związane z nawiązywaniem przez dziecko kontaktów z obcymi ludźmi. Kolejną często wymienianą wadą jest możliwość uzależnienia się od gier oraz oglądania różnego rodzaju wideo, które z jednej strony stanowić mogą ciekawą rozrywkę, z drugiej jednak spowodować niechęć do wykonywania jakichkolwiek innych czynności, jak sport czy realne spotkania z rówieśnikami.

Smartfon dla dziecka – dlaczego warto kupić?

Zakup urządzenia, jakim jest smartfon to nie tylko same negatywy, mogą one również pozytywnie wpływać na dziecko. Są przydatne, zwłaszcza gdy zależy nam na kontakcie z dzieckiem, szczególnie jeżeli wyjeżdżamy na delegację lub to dziecko znajduje się w szkole, na wycieczce lub kolonii. Smartfony mogą stanowić również sposób kontaktowania się z rówieśnikami, wśród których praktycznie każdy również będzie posiadał smartfona. Urządzenia te to również dostęp do wielu ciekawych informacji. Uwagę warto zwrócić na smartfony z 5G, które zapewnią wysoki poziom transferu danych w każdych warunkach. 

fot. Pexels.com

Jaki smartfon kupić dziecku?

Kupując dziecku nowego smartfona, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych funkcji, które będą mieć duże znaczenie. Niektórym dzieciom zależeć możne na wyborze najnowszych oraz najpopularniejszych modelach, przykładowo na smartfonach z elastycznymi ekranami. Jednak, jeżeli ma być to pierwszy smartfon, warto postawić na urządzenie, które będzie charakteryzowało się znaczną wytrzymałością oraz odpornością na ewentualne uszkodzenia, a do tego będzie budżetowym smartfonem. Zakup taki będzie odpowiedni, ponieważ dzieci nie zawsze zdają sobie sprawę z wartości przedmiotów, a szeroki wybór na obecnym rynku pozwoli na zakup wysokiej jakości sprzętu w zadowalających cenach. Warto również wybrać urządzenie, które zdolne będzie do robienia jakościowych zdjęć, a wyświetlacz pozwoli na oglądanie filmów w dobrej jakości. Taki smartfon będzie stanowił ciekawą rozrywkę dla każdego dziecka. 

Smartfon dla dziecka – proponowane modele

Każdy posiada odmienne upodobania oraz potrzeby, dlatego przed zakupem smartfona, należy zastanowić się, do czego najczęściej będzie wykorzystywany. Obecny rynek daje nam możliwość bardzo szerokiego wyboru, a wśród najpopularniejszych smartfonów dla dzieci znaleźć można modele takie jak:

  • Xiaomi Redmi 4X
  • Xiaomi Redmi 9
  • HUAWEI Y5P Mint
  • Samsung Galaxy M31s
  • Apple iPhone SE.

Są to smartfony, które sprawdzą się w użytku dzieci. Wyposażone zostały w wyświetlacze, które umożliwią oglądanie filmów, a także łatwą obsługę. Co więcej, nie są to telefony największych rozmiarów, dzięki czemu korzystanie z nich będzie znacznie wygodniejsze. Ich możliwości techniczne pozwolą zarówno na robienie oraz oglądanie zdjęć, jak i na instalacje różnego rodzaju gier i aplikacji, na czym dzieciom zazwyczaj zależy najbardziej. Przystępne są również ich ceny, które są stosunkowo niskie w porównaniu do możliwości. Dzięki swoim zaletom sprawdzą się jako pierwszy smartfon dla dziecka, a także smartfon dla seniora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here