Smartfony to urządzenia, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki licznym funkcjom są w stanie znacząco ułatwić wiele spraw. Sławą cieszą się również wśród seniorów. Które smartfony będą najlepsze dla seniorów?

Popularne smartfony – na co zwracać uwagę?

Kupując smartfona, zazwyczaj sprawdzamy jego wszelkie funkcje, które będzie w stanie nam zaoferować. Podstawową zasadą jest zwrócenie szczególnej uwagi na producenta, gdyż urządzenie pochodzące od sprawdzonych firm, dadzą nam gwarancję sprawnego funkcjonowania. Kolejną ważną kwestią jest rozmiar wyświetlacza, którą warto dobrać w zależności od naszych potrzeb. Przykładowo wybierając pierwszy smartfon dla dziecka, zwróćmy uwagę na to, czy pozwoli na zainstalowanie ciekawych aplikacji oraz gier, aby mógł spełniać nie tylko funkcję rozrywki, ale również edukacyjną. Wiele osób podczas zakupu nowego telefonu chce, aby posiadał on najnowsze technologie, dzięki czemu pozwoli między innymi na stabilne połączenie z siecią. Jeżeli to na tym nam zależy, warto postawić na smartfon z 5G, czyli z najnowszą generacją sieci telekomunikacyjnej. Ciekawą nowością na rynku są również smartfony z elastycznymi ekranami, które poza posiadaniem dużych możliwości technicznych, zapewnią również niepowtarzalny wygląd urządzenia. 

fot. Pexels.com

Smartfon dla seniora – najważniejsze funkcje

Wybierając telefon dla seniora, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych spraw. Oczywiście w tej kwestii wiele zależy od posiadanej przez niego wiedzy na temat nowszych technologii. Ponieważ wśród seniorów nie brakuje pasjonatów wszelkich nowinek technologicznych. Jednak w większości przypadków smartfon dla seniora powinien spełniać kilka podstawowych funkcji, które umożliwią mu przede wszystkim łatwą obsługę urządzenia oraz możliwość kontaktu z bliskimi. Jaki zatem powinien być smartfon dla seniora?

 • Obecność dużego wyświetlacza – jest to jedna z podstawowych cech, którą powinien posiadać smartfon odpowiedni dla seniora. Oprócz większych rozmiarów warto zwrócić uwagę również na to, aby ekran był czytelny, a poruszanie się po nim- intuicyjne. Znacząco ułatwi to wybieranie kontaktów, odblokowywanie oraz zablokowywanie urządzenia.
 • Dobra bateria – jej znaczna wytrzymałość z pewnością ułatwi korzystanie seniorowi ze smartfona. Dzięki temu, że nie będzie wymagał częstego ładowania, rzadziej zdarzać się będzie zapominanie o podłączeniu smartfona do ładowarki.
 • Mocny głośnik – to kolejna ważna kwestia. Smartfony wyposażone w dobrej jakości głośnik, ułatwią korzystanie ze sprzętu, a także porozumienie się z daną osobą podczas rozmowy.
 • Solidna obudowa – cała konstrukcja telefonu dla seniora powinna być wytrzymała, dzięki czemu będzie on znacznie odporniejszy na ewentualne uszkodzenia. 

  fot. Pexels.com

Proponowane smartfony dla seniorów:

 1. Samsung Galaxy XCover 4S – to telefon o sporym wyświetlaczu, który dodatkowo jest bardzo czuły na dotyk. Co więcej, posiada solidną konstrukcję. Jest odporny na kurz, pył, zalicza się również do wodoodpornych urządzeń.
 2. Samsung Galaxy A21s – jest to telefon, który charakteryzuje się nie tylko pojemną baterią, ale również wysokiej jakości aparatem, który zapewni możliwość robienia wspaniałych zdjęć. Sprawdzi się zarówno przy zdjęciach portretowych, jak i podczas uwieczniania ciekawych pejzaży. 
 3. MyPone Iron 3 – jest to propozycja wyjątkowo trwałego smartfona, który dzięki specjalnej obudowie, odporny jest na wiele uszkodzeń. Co więcej, jest to budżetowy smartfon.
 4. LG K40 – to kolejna interesująca propozycja. Smartfon ten wyposażony został w duży, a zarazem czytelny wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala. Dodatkowo jest telefonem prostym w obsłudze.
 5. MAXCOM MS459 Harmony – jest to smartfon, który zdecydowanie należy uznać za najprostszy w obsłudze. Jego wyświetlacz jest bardzo czytelny, a co więcej, wyposażony został w przycisk SOS, po którego użyciu, smartfon automatycznie wysyła wiadomość na wskazany wcześniej numer.
 6. MAXCOM Smart MS553 FS LTE – to kolejny produkt godny polecenia dla każdego seniora. Posiada wbudowany przycisk SOS, a także bardzo czytelny ekran.
 7.  Motorola Moto G8 – będzie znakomitym pomysłem dla seniorów, którym zależy nie tylko na utrzymywaniu kontaktów, ale również na możliwości oglądania filmów. Zapewnia to duży wyświetlacz oraz proporcje ekranu.
 8. Huawei Y5P – to smartfon, który nie tylko jest prosty w obsłudze. Wyposażony został w dobry aparat, który nie tylko umożliwi robienie dobrych zdjęć, ale również przeprowadzanie wideo rozmów. 
 9. Xiaomi Redmi 6A – smartfon ten to jedno z nowocześniejszych rozwiązań. Polecany jest jednak seniorom, głównie ze względu na bardzo wytrzymałą baterię.
 10. Realme 5i – to smartfon posiadający wiele nowoczesnych funkcji. Jego przekątna jest równa 6,52 cala, przez co wyświetlacz staje się czytelny. Posiada również poczwórny aparat, który umożliwia robienie dobrych jakościowo zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here