Co jakiś czas zastanawiamy się nad zmianą smartfona na nowszy i nowocześniejszy model. Od 2020 roku istnieje możliwość zakupu smartfona z 5G. Czym dokładnie jest ta sieć oraz jaki model smartfona z 5G warto wybrać?

Sieć 5G – czym tak właściwie jest?

O sieci 5G głośno jest już od jakiegoś czasu, jednak nie każdy wie, czym ona tak naprawdę jest. Zatem 5G to nic innego, jak najnowsza – piąta – generacja sieci telekomunikacyjnych, która została finalnie wprowadzona w 2020 roku. Jest to więc nowość na rynku, która być może niebawem zastąpić swojego poprzednika, czyli sieć LTE czwartej generacji. Projekt sieci 5G powstał po to, aby odpowiedzieć na coraz nowsze wymagania związane z codziennym życiem każdego z nas. W przyszłości umożliwić ma między innymi łączność pomiędzy miliardami urządzeń inteligentnych miast, domów, szkół, pojazdów, a także wielu innych ośrodków. W obecnym czasie działa we współpracy z siecią czwartej generacji, jednak w przyszłości jej rozwój oraz zwiększone zasięgi mają doprowadzić do prawdziwej rewolucji sieci telekomunikacyjnych

fot. Pexels.com

Czy siec 5G niesie za sobą zagrożenia?

Słysząc o sieci 5G, z pewnością natrafiliśmy na kilka negatywnych opinii oraz obaw związanych z jej pojawieniem się. Przeciwnicy nowoczesnej sieci uważają, że jej działanie może wywierać negatywny wpływ na ludzkie zdrowie. Jest to jednak mit, który został już dawno obalony przez pasjonatów nowoczesnych technologii oraz specjalistów w tej dziedzinie. Z tego powodu obecnie najczęstszym skojarzeniem z siecią 5G, jest po prostu szybki oraz niezawodny Internet, a także transfer wszelkich danych.

Najlepsze smartfony z siecią 5G – które warto wybrać?

Kupując nowego smartfona, możemy zadawać sobie wiele pytań. Zazwyczaj zależy nam na tym, żeby sprzęt działał szybko, sprawnie a do tego, aby był to budżetowy smartfon. Coraz więcej osób jednak stawia na najnowsze technologie, zwłaszcza 5G, która pozwala między innymi na znacznie sprawniejsze poruszanie się w wirtualnym świecie. Prezentujemy kilka modeli obsługujących sieć 5G, które obecnie są już dostępne w sprzedaży.

  • Xiaomi Mi 10 Lite 5G – to jeden z najnowszych modeli firmy Xiaomi, która od kilku lat podbija rynek. Smartfon posiada ośmiordzeniowy procesor, 6 GB pamięci RAM, a także pojemność wewnętrzną 64 lub 128 GB, w zależności od wybranej wersji. Cechuje się również znakomitym poczwórnym aparatem oraz wydajną baterią. Co więcej, należy do tańszych modeli obsługujących sieć 5G.
  • Samsung Galaxy Z Flip – to jeden z wielu znanych modeli popularnego Samsunga. Poza obsługą sieci 5G wyróżnia się również tym, że jest jednym z najsławniejszych smartfonów z elastycznymi ekranami. Jego pamięć RAM jest równa 8 GB, natomiast wbudowana wynosi już 256 GB. Posiada ośmiordzeniowy procesor, a także opcję szybkiego ładowania baterii.
  • Redmi Note 9T 5G – to kolejny popularny model z siecią 5G, należy do tańszych opcji, jednocześnie oferując dobre parametry. Jego pamięć RAM wynosi 4 GB, natomiast wewnętrzna jest równa 64 GB. Jego ekran o przekątnej 6,53 cala, ułatwi codzienne korzystanie z niego, usprawni korzystanie z portali społecznościowych, wysyłanie maili, czy zapewni wysokiej jakości rozrywkę.  

     

    fot. Pexels.com

Dla kogo smartfony z 5G?

Wielu osobom sieć 5G może kojarzyć się z odległą przyszłością, jednak jest ona już elementem współczesnych lat. Smartfony z siecią 5G oferowane są praktycznie przez każdego producenta, dzięki czemu na rynku mamy ich spory wybór. Jeżeli jesteśmy fanami nowinek technicznych, będą one znakomitym pomysłem. Smartfony z 5G sprawdzą się również jako pierwszy smartfon dla dziecka, pozwolą bowiem na instalację wielu ciekawych aplikacji, oglądanie wideo w najlepszej jakości oraz słuchanie muzyki, czyli na wszystko, co zapewni każdemu dziecku niezapomnianą rozrywkę.

Modele te będą ciekawym rozwiązaniem również jako smartfon dla seniora, który umożliwi szybki oraz płynny kontakt z każdego miejsca, bez zbędnych problemów związanych z siecią. Dzięki szybkiemu przesyłowi danych za pośrednictwem sieci 5G możemy wiele spraw załatwić w szybkim tempie, co więcej. Tego typu modele z miesiąca na miesiąc będą wyłącznie zyskiwać na popularności. Przez co wybierając nowy smartfon już teraz, warto postawić na model, który służyć nam będzie również w niedalekiej przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here