Mop parowy pozwala na szybsze i dokładniejsze sprzątanie niż jego tradycyjna wersja. Jakie są jego zalety i na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego urządzenia?

Zalety mopa parowego 

Mop parowy to urządzenie o prostej budowie. Jest wyposażony w grzałkę, która wpływa na temperaturę wody znajdującej się w zbiorniczku. Następnie uwalniana jest para wodna, która zabija 99,9% bakterii!

Ogromną zaletą korzystania z mopa parowego jest fakt, że do sprzątania nie trzeba używać dodatkowych płynów do podłóg. To rozwiązanie jest nie tylko bardziej ekologiczne, ale i bardziej ekonomiczne. Dzięki myciu podłóg za pomocą pary wodnej nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy na środki czystości. Mycie podłóg mopem parowym pozwala na umycie większości powierzchni płaskich bez smug i zacieków.

Mop parowy sprawdzi się w czyszczeniu różnego typu powierzchni płaskich, od paneli podłogowych, przez linoleum do płytek. Urządzenia tego typu radzą sobie również z utrzymaniem w czystości fug. Ponadto mopy parowe są wyposażone w rączkę, która pozwala na wygodne i komfortowe manewrowanie urządzeniem podczas sprzątania. Większość modeli ma powierzchnię myjącą w kształcie trójkąta. Do niektórych można dokupić lub otrzymać w zestawie dodatkowe końcówki. Pozwolą one na dotarcie w trudno dostępne zakamarki domu.

Istnieją również dodatkowe nakładki, które służą do mycia dywanów i wykładzin. Dzięki temu można odkazić także takie powierzchnie. To szczególnie przydatne, jeśli mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta, które lubią bawić się na dywanach. 

fot. Pexels.com

Wady mopa parowego

Oczywiście, mop parowy ma również minusy. Użytkownicy tego typu urządzeń często skarżą się na krótki kabel, który uniemożliwia dotarcia do każdego możliwego miejsca w domu. Ten problem można rozwiązać dzięki użyciu przedłużacza. Warto pamiętać też, że powierzchnie z nieimpregnowanego drewna nie powinny być czyszczone za pomocą mopa parowego.

Czyszczenie i konserwacja mopa parowego to dodatkowy mankament użytkowania tego urządzenia. Nakładki z mikrofibry, które są nakładane na mop, należy regularnie prać. Warto też pamiętać o częstym odkamienianiu urządzenia. 

Utrzymywanie czystości w łazience

Para wodna zabija nawet 99,9% bakterii. Dlatego właśnie mycie podłóg łazienkowych za pomocą mopa parowego jest najlepszym rozwiązaniem. Utrzymywanie wysokiego poziomu czystości w łazience jest szczególnie ważne.

Dlaczego? Wilgotna i ciepła atmosfera łazienki pozwala na rozwój wielu grzybom, bakteriom i innym drobnoustrojom. Z tego względu regularne czyszczenie łazienki jest bardzo ważne. Zaniedbanie czystości w tym pomieszczeniu może doprowadzić do wielu nieprzyjemności.

fot. Pexels.com

Akcesoria łazienkowe

Nieistotne czy w naszej łazience jest wanna czy prysznic, przy sprzątaniu łazienki powinniśmy poświęcić tym miejscom szczególną uwagę. Korzystamy z nich codziennie! Warto poświęcić szczególną uwagę zwłaszcza kabinie prysznicowej, bo łatwo osadza się tam kamień.

Akcesoria do sprzątania, takie jak na przykład dodatkowe nakładki na mopa parowego, pozwalają na dotarcie do najtrudniej dostępnych zakamarków łazienki. Nie powinniśmy zapominać też o odpowiednim przechowywaniu przedmiotów, które trzymamy w tym pomieszczeniu. Niektóre akcesoria łazienkowe powinny być izolowane od nadmiernej ilości wilgoci. 

Nowinki technologiczne pomocne w domu

Sprzymierzeńcem w sprzątaniu mogą być również duże sprzętu AGD, takie jak suszarka do ubrań. To rozwiązanie nie jest zbyt popularne w Polsce, ale okazuje się naprawdę przydatne!

Dzięki wykorzystaniu elektrycznej suszarki bębnowej można zapomnieć o uciążliwym suszeniu ubrań na kaloryferach czy wieszakach. Ponadto takie sprzęty są bardzo energooszczędne, więc nie trzeba martwić się o wyższe rachunki za prąd.

Pomocne mogą okazać się też nowinki technologiczne w pralkach, takie jak na przykład technologia eco bubble. Polega na praniu ubrań w aktywnej pianie, co pozwala na pranie w niższych temperaturach. Za tym idzie oszczędność energii elektrycznej. Poza tym pranie z wykorzystaniem tej technologii pozwala na pozbycie się uporczywych plam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here