Planując przeprowadzkę lub remont warto pomyśleć o dodatkowych akcesoriach łazienkowych, które ułatwiają życie lub podwyższają jego komfort.

Przydatne akcesoria łazienkowe

Jeśli urządzasz łazienkę i zastanawiasz się, jakie akcesoria będą najbardziej przydatne, powinieneś mieć na uwadze swoje potrzeby. Przy wyborze trzeba też uwzględnić potrzeby i preferencje domowników.

Jeśli masz dużo kosmetyków i drobiazgów, które zalegają w łazience, warto zaopatrzyć się w niewielkie półki. Mogą być bardzo stylowe i pomóc uporządkować ci wszystkie przedmioty, które inaczej mogłyby zaburzać estetykę pomieszczenia. Dobrym pomysłem mogą być też wiklinowe koszyki. Warto jednak pamiętać, że tego typu akcesoria łazienkowe trzeba zabezpieczyć przed wilgocią.

Przy planowaniu nowej łazienki warto uwzględnić kwestie wygody. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakim ułatwieniem jest na przykład uchwyt na suszarkę do włosów! Innymi szczegółami, które mogą ułatwić życie są na przykład:

  • podwójna głowica prysznicowa, 
  • bezdotykowy dozownik do mydła,
  • uchwyt na papier toaletowy, na którym można oprzeć smatrfona. 

Osoby ceniące sobie komfort powinny zainteresować się też ofertą podgrzewanycakcesoriów łazienkowych. Dobrym pomysłem mogą być na przykład podgrzewacze do ręczników. Dzięki nim można cieszyć się ciepłym ręcznikiem od razu po wyjściu z kąpieli. 

fot. Pexels.com

Nowoczesny styl

Dobór atrakcyjnych akcesoriów łazienkowych utrzymanych w nowoczesnym stylu to prawdziwa sztuka. W łazience spędzamy sporo czasu, więc jej wystrój powinien odpowiadać naszym gustom estetycznym. Czym warto kierować się podczas wyboru?
Przede wszystkim warto postawić na jednolitość. Jeśli wybieramy czarne wieszaki i uchwyty, bądźmy konsekwentni i zamontujmy też czarne półeczki. Innymi modnymi kolorami są biel i marmur. Warto pomyśleć o utrzymaniu w jednolitej kolorystyce wszystkich drobiazgów, w tym na przykład mydelniczek albo szczotek do toalety.

Dużą popularnością cieszą się też pastelowe dodatki oraz motywy zwierzęce. Dzięki dostosowaniu akcesoriów łazienkowych do najnowszych trendów można cieszyć się estetyczną toaletą!

fot. Pexels.com

Wanna czy prysznic?

Jeśli zastanawiasz się nad tym podczas urządzania nowej łazienki, musisz rozważyć wiele argumentów za i przeciw. Odpowiedź na pytanie “wanna czy prysznic?” nie jest jednoznaczna. Wanna umożliwia spokojny relaks i kąpiele z bąbelkami, które są marzeniem wielu osób po ciężkim dniu. To także duże ułatwienie dla rodzin z małymi dziećmi. Maluchy o wiele chętniej kąpią się w wannach.

Z drugiej strony, prysznice są łatwiejsze w użytkowaniu dla osób starszych i mających problem z poruszaniem się. Warto wiedzieć też, że nowoczesne kabiny prysznicowe mają dużo udogodnień. Niektóre z nich mogą skraść serca nawet największych zwolenników wanien. To możliwe dzięki zastosowaniu akcesoriów łazienkowych takich jak prysznic z podwójną głowicą czy głośniki do kabiny prysznicowej.

Sprzątanie łazienki

Utrzymywanie wysokiego poziomu czystości w łazience jest bardzo ważne. Wilgotna i ciepła atmosfera tego pomieszczenia umożliwia rozwój wielu drobnoustrojów. Regularne sprzątanie łazienki oraz czyszczenie akcesoriów łazienkowych jest konieczne. 

W utrzymywaniu czystości z powodzeniem pomagają akcesoria do sprzątania, na przykład mop parowy. Dzięki zastosowaniu takiego urządzenia można z łatwością zabić 99,9% bakterii znajdujących się na łazienkowej podłodze.

Sprzęty AGD w wystroju łazienki

Sprzęt AGD jest bardzo istotnym elementem funkcjonalnym w każdym domu. Przy urządzaniu nowej łazienki warto mieć na uwadze gabaryty urządzeń takich jak pralka czy suszarka do ubrań. Bez obaw! Nawet na niewielkiej przestrzeni można z powodzeniem wpasować je w estetyczny sposób w wystrój. Warto wpasować je w zabudowę, dzięki czemu mogą być atrakcyjnym elementem wystroju. 

Przy wyborze sprzętu AGD warto kierować się jego funkcjonalnością. Dla fanów nowoczesności istotne są nowinki technologiczne w pralkach, które pozwalają między innymi na skrócenie czasu prania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here