Nowoczesne akcesoria do sprzątania są bardzo przydatne w każdym domu. Jakie są najbardziej warte uwagi?

Dlaczego warto korzystać z akcesoriów do sprzątania?

Korzystanie z akcesoriów do sprzątania pozwala na przyspieszenie i ułatwienie utrzymywania mieszkania w porządku. To szczególnie ważne, jeśli mieszkamy w dużym domu. Sprzątanie dużych powierzchni bez dodatkowej pomocy jest naprawdę czasochłonne. Podobnie w przypadku, gdy mieszkamy z małymi dziećmi lub zwierzętami. W takim wypadku powinniśmy odkurzać i myć podłogi praktycznie codziennie. Wiele osób nie ma na tyle wolnego czasu i chęci. Z tego względu akcesoria ułatwiające sprzątanie są prawdziwym ratunkiem. 

fot. Pexels.com

Najciekawsze akcesoria do sprzątania

Przy wyborze akcesoriów do sprzątania warto kierować się ich funkcjonalnością. Powinny ułatwiać nam sprzątanie i pozwalać na oszczędność czasu. Ciekawymi propozycjami akcesoriów do sprzątania są:

  • mop parowy, który pozwala na pozbycie się nawet 99,9% bakterii z powierzchni podłogi. Działa na zasadzie podwyższania temperatury wody za pomocą grzałki. Wodę należy wcześniej nalać do specjalnego zbiorniczka. Mop parowy jest bardzo poręczny, umożliwia umycie nawet najtrudniej dostępnych powierzchni dzięki dodatkowym nakładkom na mop.
  • odkurzacz automatyczny, który pozwala na szybkie i dokładne odkurzanie podłóg. Urządzenia tego typu są autonomiczne. Dzięki wbudowanym czujnikom samodzielnie odnajdują miejsca wymagające sprzątania oraz meble, które należy ominąć.
  • myjka parowa działa na podobnej zasadzie co mop parowy, ale służy do czyszczenia okien. Mycie okien za pomocą tego narzędzia jest bardzo szybkie i komfortowe. 

Nie wszystkie ciekawe akcesoria do sprzątania muszą być elektryczne. Warto zwrócić uwagę również na propozycje takie, jak:

  • myjka teleskopowa, która dzięki długiej rączce pozwala na wyczyszczenie trudno dostępnych powierzchni.
  • kompaktowa miotełka i szufelka, czyli małe przyrządy do zbierania okruszków lub ziemi, która wyleci z doniczek.
  • miska z odpływem, która pozwoli na wygodniejsze utrzymywanie porządku w kuchni podczas gotowania. 

Czemu utrzymywanie łazienki w porządku jest tak ważne?

Szczególną uwagę należy przykładać do czyszczenia łazienki. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Utrzymywanie wysokiego poziomu czystości w łazience jest niezmiernie ważne. Ciepło i wilgoć sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów, co przekłada się na nieprzyjemne konsekwencje. Jedną z nich może być na przykład grzyb na ścianie łazienki. Aby tego uniknąć, warto na bieżąco sprzątać to pomieszczenie. Mogą w tym pomóc wcześniej wymienione akcesoria do sprzątania, takie jak myjka teleskopowa i mop parowy.

Niezależnie od tego, czy w naszej łazience jest wanna czy prysznic, przy sprzątaniu powinniśmy poświęcić szczególną uwagę tym powierzchniom. W kabinie prysznicowej z łatwością osadza się kamień. Z kolei duża powierzchnia wanny powinna być regularnie dezynfekowana. 

Warto regularnie dbać też o czystość drobiazgów, które są częścią wystroju naszych łazienek. Akcesoria łazienkowe powinny być utrzymywane w pełnej czystości, gdyż to na nich często osiadają szkodliwe drobnoustroje. To szczególnie ważne, gdy mowa o akcesoriach z materiałów, które są wrażliwe na wilgoć. 

fot. Pexels.com

Nowinki technologiczne w Twoim domu

Pomocą w utrzymywaniu czystości w domu są też sprzęty AGD, takie jak pralka czy suszarka do ubrań. Elektryczna suszarka bębnowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają dużo przestrzeni na suszenie ubrań w tradycyjny sposób. Zamiast tracić miejsce na wieszanie ubrań na kaloryferach, można po prostu wysuszyć je w specjalnym urządzeniu. To szczególna zaleta dla posiadaczy dużych rodzin. Duża ilość domowników jest tożsama z ogromem prania, które o wiele łatwiej wysuszyć, jeśli posiadamy elektryczną suszarkę.

W przypadku pralki warto zadbać o model, który jest wyposażony w liczne nowinki techniczne w pralkach. Pozwalają one na skrócenie czasu prania i zmniejszenie ilości wykorzystywanej w tym procesie energii. To możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak oryginalna konstrukcja bębna albo pranie w aktywnej pianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here