Elektryczna suszarka do ubrań nie są zbyt popularna w Polsce. Pomimo tego warto zastanowić się nad zakupem tego typu urządzenia, bo to bardzo praktyczne rozwiązanie!

Elektryczna suszarka do ubrań – czy warto?

Elektryczne suszarki bębnowe wyglądem przypominają pralki. To sprzęt AGD, który jest w pełni bezpieczny i funkcjonalny. Na dzień dzisiejszy produkuje się głównie bardzo oszczędne suszarki elektryczne, zwykle w klasie energetycznej A++, więc dodatkowe urządzenie nie naraża nas na podwyższenie opłat za prąd. Obsługa tego typu urządzeń nie jest skomplikowana. Polega na czynnościach bardzo podobnych do obsługiwania pralki. Wystarczy nacisnąć kilka przycisków i po upływie czasu suszenia można cieszyć się suchymi ubraniami.

Warto wiedzieć, że współczesne urządzenia tego typu są wyposażone w liczne programy suszenia, dostosowane do różnego typu materiałów. Dzięki temu nie trzeba się przejmować tym, że suszarka mogłaby narażać nasze ubrania na uszkodzenia; wystarczy zapoznać się z dostępnymi trybami i wybrać te, które będą najlepiej dobrane do konkretnych tkanin. Ponadto używanie elektrycznej suszarki do ubrań pozwala na uzyskanie miękkości tkanin, o którą trudno po tradycyjnym suszeniu.

Suszarka do prania pozwala na ułatwienie życia. Jeśli zdecydujesz się na zakup elektrycznego urządzenia do suszenia ubrań, oszczędzasz dużo czasu. Klasyczne suszenie ubrań poprzez wieszanie ich na balkonie, kaloryferach, wieszakach na pranie trwa dość długo. Wyschnięcie bawełnianych ubrań to kwestia kilku godzin, ale swetry, kurtki czy pościele potrzebują nawet kilkunastu godzin suszenia w tradycyjny sposób. Elektryczna suszarka do ubrań pozwala na skrócenie tego czasu do minimum.

Jedną z niewielu wad elektrycznych suszarek do prania jest ich spory rozmiar. Wstawienie kolejnego dużego urządzenia AGD, zwłaszcza do małego mieszkania, ogranicza dostępną przestrzeń. Ten problem można rozwiązać w prosty sposób, na przykład wpasowując suszarkę w zabudowę łazienki. Elektryczna suszarka do ubrań to też spory koszt, ale pozwala na polepszenie komfortu życia i oszczędność dużej ilości czasu. 

fot. Pexels.com

Zalety nowoczesnych sprzętów domowych

Nowoczesne sprzęty domowe ułatwiają nam życie i sprawiają, że możemy nie myśleć o trywialnych sprawach. Dzięki elektrycznej suszarce na pranie pozwalamy sobie na większą wygodę, zwłaszcza jeśli w naszym domu mieszka dużo osób. Jeśli masz dużą rodzinę, z pewnością wiesz, ile ubrań pierze się niemal codziennie. Ten problem powstaje zwłaszcza wtedy, gdy wśród domowników są małe dzieci. Każda matka wie, że syn grający w piłkę na podwórku albo córka wspinająca się po drzewach po zabawie przyniosą ze sobą ubrania do prania. Dzięki suszarce elektrycznej nie trzeba martwić się o brak miejsca na wywieszanie kolejnej pary spodni czy koszulki!

Ratunkiem dla zapracowanych pań domu są też nowinki technologiczne w pralkach. Dzięki zastosowaniu nowej technologii pranie może stać się szybsze i bardziej ekologiczne. Przykładem takich rozwiązań może być na przykład zastosowanie specyficznego kształtu bębna, który skraca czas prania przy tej samej skuteczności. Inną nowinką jest pranie w technologii eco bubble, czyli za pomocą aktywnej piany.

Kolejną szalenie ułatwiającą życie nowinką jest technologia smart control czy też smart home, która pozwala na sterowanie sprzętami AGD z poziomu naszego smartfona. 

fot. Pexels.com

Wyposażenie łazienki

Podczas rozważań na temat sprzętów AGD nie warto pomijać tematu wyposażenia łazienki. Mądrze przemyślane pomieszczenie może pozwolić na zdecydowane ułatwienie życia. Podczas remontu lub przeprowadzki warto zadać sobie kilka ważnych pytań. Jednym z podstawowych jest to: wanna czy prysznic? Wbrew pozorom, tak błaha sprawa może zdecydowanie wpłynąć na nasze zadowolenie z codziennego funkcjonowania. 

Dla jednych lepszym rozwiązaniem będzie duża wanna, dla innych lepiej sprawdzi się funkcjonalna kabina prysznicowa. W obu przypadkach warto zaopatrzyć się w dobre akcesoria do sprzątania. Utrzymywanie czystości w wilgotnym i ciepłym środowisku łazienkowym jest bardzo istotne. Jednym z najlepszych wyborów może być mop parowy, który pozwala na bardzo dokładne i proste mycie powierzchni płaskich. 

Ponadto warto zadbać o odpowiednie akcesoria łazienkowe, które ułatwią nam funkcjonowanie i pozytywnie wpłyną na poczucie komfortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here